Dzis jest 25.04.2024, imieniny Jarosława, Marka, Wiki
Profilaktyka antyalkoholowa PDF Drukuj Email
niedziela, 12 czerwca 2011 18:03
W tym roku zaproponowaliÅ›my dwa hasÅ‚a: "Gdzie siÄ™ podziaÅ‚o moje dzieciÅ„stwo - pijany Å›wiat widziany oczami dziecka" oraz "Alkohol to nie przygoda - mÅ‚odość jest zbyt piÄ™kna żeby zatopić jÄ… w kieliszku".  Uczniowie naszej szkoÅ‚y brali udziaÅ‚ w różnych akcjach. CzÅ‚onkowie PCK przygotowali AudycjÄ™ ProfilaktycznÄ…, która byÅ‚a zapowiedziÄ… programu. OdbyÅ‚ siÄ™ również konkurs na prezentacjÄ™ multimedialnÄ…, plakat lub karykaturÄ™.

Po zakoÅ„czeniu konkursu  na terenie szkoÅ‚y zostaÅ‚a zorganizowana wystawa plakatów. RozstrzygniÄ™cie konkursu odbyÅ‚o siÄ™ w Zespole Szkół Agro - Technicznych. Nasi uczniowie zdobyli trzy I miejsca oraz dwa II miejsca. Podsumowaniem caÅ‚ego programu byÅ‚o spotkanie z czÅ‚onkami Klubu Abstynenta z Ropczyc, które odbyÅ‚o siÄ™ 26 maja w naszej szkole. W spotkaniu udziaÅ‚ braÅ‚y trzy klasy: I "a" LP, I TOM, I TMS, II TB oraz przedstawiciele klas: II "b" LP, I TB. Przed spotkaniem zebrani mieli okazjÄ™ zobaczyć  zwyciÄ™skie prezentacje multimedialne.  Klub reprezentowaÅ‚o trzech trzeźwych alkoholików, którzy po raz kolejny zgodzili siÄ™ opowiedzieć nam swoje historiÄ™. DowiedzieliÅ›my siÄ™ jak alkoholizm wpÅ‚ynÄ…Å‚ na ich stosunki z rodzinÄ… i otoczeniem, a także jak zniszczyÅ‚ ich życie.

Było to dla nas ogromnym przeżyciem, mogliśmy spojrzeć w oczy ludziom, którzy mieli dość siły by pokonać uzależnienie i przede wszystkim dość odwagi żeby o tym opowiedzieć. Takie doświadczenia są bezcenne. W spotkaniu udział brała również Pani psycholog, od której usłyszeliśmy kilka cennych rad, które powinny nam towarzyszyć przez całe życie.

Karolina Kukla kl. Ia LP
Szkolny Klub PCK