Dzis jest 19.05.2019, imieniny Celestyny, Iwony, Piotra
advert 1
advert 2
advert 3
Chłopska Szkoła Biznesu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 stycznia 2011 10:36

Chłopska Szkoła Biznesu to nowatorska, edukacyjna gra planszowa wydana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Uczy postaw przedsiębiorczości, współpracy, planowania i inwestowania. Więcej informacji o samej grze w na stronie internetowej http://www.mik.krakow.pl/chlopska-szkola-biznesu.html .
 
Blisko dwa miesiące pokazów, prezentacji i rozgrywek eliminacyjnych w niemal wszystkich gimnazjach i szkołach średnich naszego Powiatu pozwoliło rozegrać turniej finałowy.
 

W Turnieju uczestniczyło 60 dwuosobowych drużyn z 22 szkół.

Otwarcie Turnieju zaszczyciła swoją obecnością Pani Dorota Strzyż wicestarosta Powiatu. Cały Turniej obserwował p. Sebastian Wacięga przedstawiciel współorganizatora Małopolskiego Instytutu Kultury, który ufundował dla każdego uczestnika piękne albumy.
 
Uczniowie rozgrywali równolegle 5 rozgrywek w trzech rundach eliminacyjnych. Pozwoliło to wyłonić 10 drużyn do rozgrywek finałowych. Emocji było co niemiara, ale wszystko zgodnie z dewizą naszych rozgrywek: Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy.
 
Nauczyciele-opiekunowie mieli okazję uczestniczyć w sesji popularnonaukowej nt. postaci patrona Turnieju ks. dra Jana Zwierza poprowadzonej przez p. dra Władysława Tabasza z właściwą mu swadą.
 

W finale znalazły się drużyny z: Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki
w Ropczycach, Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego w Sędziszowie Młp., Liceum Ogólnokształcącego im. ks. P. Skargi w Sędziszowie Młp., Gimnazjum w Niedźwiadzie Dolnej, Publicznego Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim oraz Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza.

 

 

Zwycięzcami zostali Rafał Jałowiec i Paweł Kędzior z Liceum Ogólnokształcącego

im. T. Kościuszki w Ropczycach. Nagrody dla nich i pozostałych finalistów wręczał
 

p. Wiesław Rygiel Poseł na Sejm RP wraz p. Mariuszem Pilchem dyrektorem
Zespołu Szkół.


Już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję Turnieju. Praktyczna nauka przedsiębiorczości połączona z wyzwaniem rywalizacji z kolegami i koleżankami z innych szkół z pewnością daje sposobność utrwalenia i rozwinięcia tych jakże potrzebnych
 

w dzisiejszym świecie umiejętności.

 

Wojciech Sieroń

 

zobacz zdjęcia

Poprawiony: piątek, 14 stycznia 2011 12:12
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS