Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
wtorek, 05 stycznia 2010 21:07
Finał rozpocznie się w niedzielę rano w Poznaniu, skąd szef Fundacji WOŚP
Jurek Owsiak
przyleci do Warszawy. W stolicy zaplanowano m.in. wielki koncert na Placu Defilad, który potrwa od godz. 14 do 21. Tradycyjnie odbędzie się także bieg "Policz się z cukrzycą", poprzez który fundacja zachęca do umieszczania na opakowaniach produktów spożywczych informacji niezbędnych dla ludzi chorych na cukrzycę.

Od kilku tygodni trwają aukcje na rzecz WOŚP. Jak powiedział Owsiak we wtorek na konferencji prasowej, dochód z aukcji już teraz wynosi ponad 500 tys. zł, czyli dwa razy więcej niż w zeszłym roku o tej porze. Aukcje potrwają do końca stycznia, a wylicytować na nich można m.in. samochód Mateusza Damięckiego, którym aktor przejechał 25 tys. kilometrów w czasie wyprawy na Syberię.

Jak przypomniał Owsiak, w tym roku Orkiestra ponownie zagra na rzecz dzieci
z chorobami nowotworowymi
. Za zebrane środki fundacja zamierza kupić wysokospecjalistyczny sprzęt dla klinik onkologicznych. Tematem zeszłorocznego finału było wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Zebrano ponad 40 mln zł, za które zakupiono m.in. aparaty do wstępnej diagnostyki onkologicznej.

Źródło: PAP
Poprawiony: wtorek, 05 stycznia 2010 21:53