Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Mistrz Ortografii PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2009 08:14

Zważywszy na to, że ilość oddziałów klasowych jest znacznie większa (39), można wnioskować, że uczniowie boją się rywalizacji w tej jakże trudnej dziedzinie.

Dyktando najlepiej napisali: Krzysztof Świniuch z klasy 1a LP, Anna Żuczek z klasy 1 PW, Dariusz Nowak z klasy 1TEO, Beata Cebulska z klasy 4TE.

Troje spośród wyróżnionych uczniów reprezentowało naszą szkolę na konkursie powiatowym, organizowanym tradycyjnie w LO w Sędziszowie Młp. Sukces odniosła ubiegłoroczna mistrzyni - Beata  Cebulska, która tym razem zajęła dwa III miejsca: z języka polskiego

i języka rosyjskiego.

W dzisiejszych czasach,  kiedy młodzież coraz mniejszą wagę przykłada do poprawności języka ojczystego, a coraz więcej osób posiada orzeczenia o dysortografii, tego typu konkursy są naprawdę potrzebne.

Małgorzata Maroń

Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2009 08:36