Dzis jest 27.04.2024, imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2023 09:57

26 września 2023r. w obchodach Europejskiego Dnia Języków udział wzięli uczniowie z klas: 4 LG, 1THT, 2LG, 2LGF i 1 EK. Uczestnicy spotkania w auli szkolnej mieli okazję wysłuchać prezentacji p. Justyny Pięty na temat różnorodności języków europejskich, odmian oraz stopnia popularności wybranych języków. Nie zabrakło również ciekawostek z zakresu tego tematu. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej znajomości różnych obcych słów podczas quizu językowego prowadzonego przez p. Agnieszkę Przypek. Wyróżnienia w tej części wydarzenia otrzymali: Dominika Klacza, Mykola Kovtun oraz Zuzanna Kędzior.

Organizatorki imprezy nie zapomniały o naszym pięknym języku ojczystym, który także zalicza się do grupy języków europejskich. W tym dniu nagrodzone zostały osoby, które uzyskały najlepszy wynik w szkolnym dyktandzie ortograficznym z języka polskiego przeprowadzonym przez p. Małgorzatę Bieniasz.

I miejsce zdobyła Dagmara Totoń kl. 4EK,
II - Klaudia Kocaba kl. 5LG,
III - Zuzanna Skiba kl. 1F.

Wyróżnienia przyznano uczniom:
Julia Bełch kl. 3PW4, Patryk Jezior kl. 1ORB, Patrycja Krzemień kl. 3LG, Jakub Kuraś kl. 2EK, Katarzyna Ożóg kl. 5EK, Klaudia Przywara kl. 4EK, Weronika Śledziona kl. 1HT.

tn_IMG_2888_wynik
tn_IMG_2913_wynik
tn_IMG_2916_wynik
tn_IMG_2917_wynik
tn_IMG_2923_wynik

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Dnia Języków w przyszłym roku.

Poprawiony: poniedziałek, 02 października 2023 10:05