Dzis jest 25.04.2024, imieniny Jarosława, Marka, Wiki
Koncert Świąteczny PDF Drukuj Email
środa, 29 grudnia 2021 13:58

"Święta w nas"

Dzień 22 grudnia 2021 r. był dniem szczególnym dla uczniów ZS Ropczyce. Od rana w szkole panowała nerwowa a zarazem świąteczna atmosfera. Dźwięki instrumentów wypełniały mury auli od wczesnych godzin porannych, a w tle można było zauważyć krzątaninę uczniów i nauczycieli. Trwały jeszcze ostatnie próby, po to, żeby doszlifować brzmienie świątecznych utworów. Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment, w którym najbardziej uzdolnieni uczniowie Zespołu Szkół mogli zaprezentować swój talent muzyczny i to jak okazało się później przed bardzo liczną publicznością. Koncert wyjątkowy - bez publiczności, a jednak magiczny. Odskocznia i przerwa między lekcjami zdalnymi dla uczniów, między lepieniem pierogów dla dorosłych, bo publiczność była różnorodna. Wasze domy wypełniły dźwięki piosenek „Coraz bliżej Święta”, „Snowman”, „Gloria”, nie zabrakło tradycyjnych pastorałek „Skrzypi wóz” i „Gore gwiazda” czy pięknej i wzruszającej kolędy „Mario czy już wiesz”. Transmisja na żywo z koncertu zgromadziła przed ekranami prawie 5 tysięcy osób. „Święta w Nas”, bo tak zatytułowany był koncert, już za nami, a oglądalność wciąż rośnie.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji za umożliwienie zorganizowania wydarzenia i za udział w koncercie, wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie, wokalistom, zespołowi, obsłudze technicznej za udział i poświęcenie. Nagranie z koncertu w dalszym ciągu jest dostępne do obejrzenia na Facebooku szkolnym, a poniżej fotorelacja.

Joanna Froń
Dariusz Siwiec