Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Dyktando PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 listopada 2021 08:39

DYKTANDO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły przyłączyło się do obchodów święta narodowego w nietypowy sposób – wzięli udział w ogólnopolskim charytatywnym „Dyktandzie na Święto Niepodległości” przeprowadzonym 11 listopada 2021 r.
Po zalogowaniu się na stronę internetową i napisaniu jednego lub kilku dyktand mogli przeznaczyć wygrane pieniądze na wybrany cel charytatywny.

Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:

- Kornelia Berlik i Dagmara Totoń z kl. 2EK;
- Jakub Sypień z kl. 2LG;
- Izabela Ozga i Jakub Podjasek z kl. 3EK;
- Marcin Śliwa z kl. 4TL.

Gratulujemy!

Dzięki temu połączyli świętowanie odzyskania Niepodległości przez Polskę z troską o poprawność języka polskiego.
Jest to o tyle ważne, że ochrona kultury polskiej i języka narodu (pozbawionego państwa w czasach zaborów) pozwoliły na zachowanie poczucia wspólnoty Polaków i odrodzenie kraju.
Dbajmy o to dziedzictwo i mądrze rozwijajmy współczesny język polski, nie zaśmiecając go zbędnymi zapożyczeniami.

Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: poniedziałek, 22 listopada 2021 08:50