Dzis jest 02.06.2020, imieniny Erazma, Marianny, Marzeny
advert 1
advert 2
advert 3
Narodowe czytanie 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 września 2019 09:50

NARODOWE CZYTANIE 2019


Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Polega ona na publicznym czytaniu obszernych fragmentów dzieł. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku. Do udziału w akcji zaproszone są instytucje kultury, szkoły i biblioteki.
W tym roku w tysiącach miejscowości - na terenie Polski i poza jej granicami czytano Osiem lektur na Ósme Narodowe Czytanie, były to: Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; Dym – Maria Konopnicka; Katarynka – Bolesław Prus; Mój ojciec wstępuje do strażaków – Bruno Schulz; 
Orka – Władysław Stanisław Reymont; Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski; Sachem – Henryk Sienkiewicz; Sawa – Henryk Rzewuski.

1
2
3
1/3 


9 września 2019 roku nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania odczytując na początku każdej godziny lekcyjnej fragmenty poszczególnych Nowel.
W akcję czytania włączyli się uczniowie: Dorota Róg – 3 PP, Katarzyna Gredys – 3PP, Dominik Warchoł – 2 THM, Patryk Mazur – 2 THM, Mateusz Wilk - 4 TBM oraz nauczyciele Grażyna Szypuła i Aneta Dylska.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji.


Lucyna Sokołowska

Poprawiony: poniedziałek, 16 września 2019 10:07
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 168 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS