Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Świąteczne kolędowanie PDF Drukuj Email
wtorek, 18 grudnia 2018 20:42

Świąteczne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.

W dniu 14 grudnia 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza  w Ropczycach wraz z opiekunami p. Renatą Kopalą i księdzem Mateuszem Pęcherkiem, jak co roku odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Rudzie.
Całe spotkanie rozpoczęło się od powitania gości oraz mieszkańców ośrodka.
Słowa otuchy skierowała do nas także pani Danuta Kmiotek (wcześniejszy, długoletni opiekun i założyciel SKC), która przypomniała  idee tego spotkania i rozpoczęła świąteczne kolędowanie. Wspólnie  z mieszkańcami odśpiewaliśmy wiele kolęd, nie obyło się bez wzruszeń oraz świątecznych cudów. Wszyscy  zapewniali, że byli grzeczni przez cały rok, dlatego przyszedł do nich  święty Mikołaj. Upominki, które ze sobą przyniósł, przygotowały uczennice z naszej szkoły. Prezenty otrzymali również  pracownicy ośrodka.  Na pamiątkę uwieczniliśmy na zdjęciach te niepowtarzalne chwile.
Na koniec  ks. M. Pęcherek udzielił błogosławieństwa Bożego na wyjątkowy  świąteczny czas. Pożegnaniom i uściskom nie było końca. Opuściliśmy DPS obiecując, że odwiedzimy go  w następnym roku.

tn_IMG_0525
tn_IMG_0563