Dzis jest 19.04.2019, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
advert 1
advert 2
advert 3
Przedsiębiorczość w Praktyce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 11:45

EKONOMIŚCI  ZE  ZWIERZA  NIEPOKONANI  W  WOJEWÓDZTWIE


W dniu 6 czerwca bieżącego roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbył się trzeci, a zarazem finałowy etap konkursu Przedsiębiorczość w Praktyce objętego honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W projekcie uczestniczyło około 760 uczniów z 25 szkół z terenu całego województwa, jego celem było kształtowanie wśród uczniów postawy przedsiębiorczości oraz integracja wiedzy ekonomicznej z praktycznymi umiejętnościami prowadzenia działalności gospodarczej, pracy i życia codziennego.
Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym z nich uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich biorących udział w projekcie. W tym etapie uczestnicy rozwiązywali zadania praktyczne, zdobywcy największej liczby punktów w późniejszym etapie rozwiązywali testy i zadania otwarte. Wynikiem każdego zespołu była suma punktów uzyskanych przez każdego z członków. Podczas półfinałów, które odbyły się w Leżajsku wyłoniono finalistów. Podczas finałowego etapu sześć najlepszych reprezentacji przedstawiło swoje biznesplany i odpowiadało na pytania jury, które wyłoniło zwycięzców konkursu.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła reprezentacja naszej szkoły, złożona z uczennic klasy 3 Technikum Ekonomicznego w składzie: Monika Dutka, Jolanta KowalskaMartyna Ochab. Nagrodami w konkursie były komputery.Podczas finałowej gali wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska zwróciła uwagę, że konkurs Przedsiębiorczość w Praktyce jest pilotażowo przeprowadzany właśnie na Podkarpaciu. Wyraziła ona wdzięczność za przeszkolenie tak dużej liczby młodych ludzi z zakresu wiedzy ekonomicznej.
Sukces naszych uczennic w projekcie Przedsiębiorczość w Praktyce oraz w wielu innych konkursach i olimpiadach z zakresu ekonomii potwierdzają najwyższy poziom kształcenia na kierunku technik ekonomista. Uczniowie naszego technikum regularnie biorą udział w szkoleniach, warsztatach i zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez podmioty współpracujące z naszą szkołą, między innymi przedstawicieli Administracji Podatkowej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Państwowej Inspekcji Pracy. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli znajduje swoje odzwierciedlenie w doskonałych wynikach zdawalności egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista.
Nagrodzonym uczniom w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia i wytrwałości w dalszej pracy.

 

tn_DSC_0437
tn_DSC_0444 1
tn_DSC_0481
tn_DSC_0516 2
tn_DSC_0517
tn_finalistki
1/6 


Karol Zagórski


Partnerzy o konkursie:
www.podkarpackie.pl/index.php/107-aktualnosci/6125-o-przedsiebiorczosci-w-urzedzie-marszalkowskim


www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/12653/przedsiebiorczosc-w-praktyce-dla-mlodziezy

Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 12:30
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS