Dzis jest 16.06.2019, imieniny Aliny, Anety, Benona
advert 1
advert 2
advert 3
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 czerwca 2018 09:59

"KULTURA BEZPIECZEŃSTWA "Państwowa Inspekcja Pracy, już od kilku lat jest koordynatorem projektu „Kultura bezpieczeństwa”. W ramach akcji organizuje  konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” oraz prelekcje i szkolenia dotyczące podejmowanej pracy, praw i obowiązków pracowników, bezpieczeństwa na różnych stanowiskach.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w całym projekcie. Tegoroczna edycja cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem.
W etapie szkolnym konkursu wzięło udział aż 38 uczniów z klas II TE, II TBM, III TBF, III TE, IV TE. Bardzo wysoki poziom wiedzy  był miłym zaskoczeniem dla koordynatorek konkursu pań Agnieszki Róg i Aldony Majewskiej Dudek, które po emocjonującej  dogrywce wyłoiły  ostatecznie 2 uczennice z klasy III TE – Monikę Baran i Klaudię Rogala, które reprezentowały Zespół Szkół w etapie wojewódzkim  w Rzeszowie.
Obie znalazły się w P I Ą T C E najlepszych V edycji konkursu.
Klaudia Rogala
1 punkcikiem przegrała z finalistami.


Zakończeniem akcji „kultura bezpieczeństwa” było spotkanie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy -  starszym. inspektorem pracy, specjalistą Markiem Gołasiem.
W bardzo interesujący sposób przedstawił zagadnienia prawa pracy, omówił umów o pracę, prawa i obowiązki zarówno pracowników jak i pracodawców. Szczególnie zainteresował młodzież zagadnieniami bezpieczeństwa w pracy. Poprzez wizualizację przykrych w skutkach wypadków przy pracy, zwracał uwagę na formy zabezpieczenia, środki ochrony indywidualnej i zbiorowej. Zademonstrował prawidłowe zabezpieczenie pracownika w pracy na wysokościach. Na koniec niezwykle kształcącego szkolenia, Pan inspektor wręczył dyplomy i nagrody dla uczennic, które wykazały się najwyższą wiedzą w konkursie. Przeprowadził również błyskawiczny konkurs, pytanie -  odpowiedź z prawa pracy i przepisów BHP.
Uczennice klasy II TE Daria Walczyk i Karina Jarząb podziękowały za poświęcony czas i profesjonalne szkolenie oraz w imieniu zgromadzonych uczniów klas II TE, I TS, I TBM, III TBF, III TBF i organizatorek spotkania pani Aldony Majewskiej Dudek i pani Agnieszki Róg zaprosiły Pana Marka Gołasia na kolejne spotkanie.

tn_SDC12512
tn_SDC12514
tn_SDC12516
tn_SDC12518
tn_SDC12519
tn_SDC12520
tn_SDC12522
tn_SDC12523
tn_SDC12524
tn_SDC12526
tn_SDC12527
tn_SDC12528
01/12 


Aldona Majewska Dudek

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:46
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS