Dzis jest 19.02.2018, imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława
advert 1
advert 2
advert 3
Podstępne WZW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 maja 2017 17:22

„Podstępne WZW”19 maja z inicjatywy World Hepatitis Alliance obchodzony był Światowy Dzień WZW. Tegoroczny Światowy Dzień WZW miał dwa podstawowe cele - uświadomić społeczeństwu, jak poważnym i powszechnym problemem zdrowotnym jest wirusowe zapalenie wątroby i zwrócić uwagę opinii publicznej, a zwłaszcza decydentów, na konieczność niezwłocznego podjęcia działań, które ograniczą „śmiertelne żniwo” wirusowych zapaleń wątroby typu B i C. Impulsem do rozpoczęcia działań edukacyjnych w tym obszarze było opracowanie programu profilaktyki WZW B i C pt. ,,Podstępne WZW", którym objęto uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na w/w temat. Głównym celem zajęć było przekazanie wiedzy na temat ryzyka zakażenia HBV i HCV oraz uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki w tym zakresie. Mimo rosnącej świadomości społecznej i zainteresowania zakażeniami HBV i HCV, poziom powszechnej wiedzy na ten temat jest nadal zbyt niski. Eksperci szacują, że w Polsce wirusem HCV jest zakażonych ponad 700 tys., a wirusem HBV - około 600 tys. osób.
W przypadku HCV brak jednak szczepionki, pozostają jedynie działania profilaktyczne.

Uczniowie podczas zajęć oglądnęli spot edukacyjny i prezentację, wypełnili kartę pracy oraz anonimową ankietę , której celem było sprawdzenie wiedzy na temat ryzyka zakażenia HBV i HCV. Koordynatorami zajęć były panie Aneta Bochenek i Agnieszka Rymut - pedagodzy szkolni oraz pani Renata Kopala - nauczyciel biologii.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.


zobacz podst. inf o wzw_1

zobacz podst. inf o wzw_2


Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut
Renata Kopala

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 17:32
 
Reklama
Reklama
Reklama

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości