Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Akcja charytatywna PCK PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 17:30

Zbiórka dla Afryki

Społeczność Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach wzięła udział w charytatywnej akcji SK PCK pod hasłem „Susza w Afryce”. Trzy uczennice: Beata Siwiec, Klaudia Kędzior i Justyna Chmura zebrały wśród uczniów i pracowników szkoły kwotę 160,48 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, który organizuje pomoc humanitarną dla krajów afrykańskich. Panująca od 2011 roku susza w krajach Rogu Afryki – terenach, gdzie ludzie żyją głównie z pasterstwa - pochłonęła już setki tysięcy ofiar- wśród nich największą liczbę stanowią dzieci do piątego roku życia. Pogarszająca się sytuacja klimatyczna – brak deszczu, temperatury sięgające 50 stopni, konflikty zbrojne - pogrążyły te państwa w ruinie. Ludzie przemieszczają się w poszukiwaniu wody, a tym samym możliwości wypasania bydła i uprawiania jakiejkolwiek roślinności nadającej się do spożycia. Sytuacja jest dramatyczna i obejmuje olbrzymi obszar. Potrzebne jest wszystko: żywność, woda, lekarstwa, środki opatrunkowe, koce.

zobacz dokument wpłaty

Dorota Mucha