Dzis jest 26.01.2020, imieniny Lutosława, Normy, Pauliny
advert 1
advert 2
advert 3
Certyfikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 19:54

Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie dla Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza


Prowadzenie działalności promującej zdrowy i bezpieczny styl życia jest jednym z najistotniejszych elementów wychowawczych w naszej szkole. Różnorodne działania prowadzone są tak, aby wskazać właściwy sposób dbania o zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Postawy prozdrowotne i proekologiczne są promowane przez różnorodne formy działań: zawody sportowe, pogadanki, audycje, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi, zakup ciekawej literatury na temat zdrowia i inne. W szkole działa Zespół do Spraw Promocji Zdrowia, w skład którego wchodzą nauczyciele, szkolni pedagodzy i katecheta. Dyrekcja i nauczyciele starają się stworzyć przyjazny klimat w szkole, zaś rodzice są partnerami w działaniach podejmowanych przez placówkę. Cieszą nas sukcesy uczniów i staramy się, aby byli świadomi własnej wartości.
Jednym z efektów podejmowanej aktywności jest otrzymanie (po raz drugi) Rejonowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Uroczysta - XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica pod hasłem Podróż z bohaterem literackim ku wartościom czyli ważne wybory życiowe próbą dla człowieka odbyła się 5 kwietnia w Domu Kultury Mors w Dębicy, a poprowadziła ją koordynatorka tejże sieci – pani Anna Szczepanik. Imprezę uświetniła obecność wielu znakomitych gości, między innymi pań: Bernadety Frysztak – Wicestarosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Alicji Bialic – przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Doroty Wiater – pracownika Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Ropczycach oraz władz samorządowych i dyrektorów szkół.

Przynależność do sieci  daje nam dużo  satysfakcji, a jednocześnie przypomina o stojącymi przez nami wyzwaniami.

 
Agnieszka Rymut
Dorota Mucha

Poprawiony: piątek, 07 kwietnia 2017 20:03
 

Dzisiaj mamy:


niedziela
stycznia 2020
26