Dzis jest 18.04.2024, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Dzień Papieski PDF Drukuj Email
sobota, 01 listopada 2008 10:23

Aby oddać hołd największemu autorytetowi XX wieku nauczyciele bibliotekarze stworzyli cykl gazetek i ekspozycję nowych wydawnictw dotyczących Papieża Polaka oraz utworów Jego autorstwa w czytelni biblioteki. Ponadto, we współpracy z katechetami z Liceum Ogólnokształcącego im T. Kościuszki, Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza oraz Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, zostały zorganizowane dwa konkursy. Pierwszy, złożony
z dwóch etapów, miał formę testu z Dziejów Apostolskich. W części wewnątrzszkolnej wyłoniono po pięciu laureatów z każdej szkoły, którzy stanęli w szranki w etapie międzyszkolnym.

Drugi konkurs wymagał od uczestników zdolności artystycznych i polegał na wykonaniu dowolną techniką plastyczną plakatu związanego z hasłem JAN PAWEŁ II I MŁODZIEŻ.

Finał obu konkursów odbył się 23.10.08 w czytelni biblioteki.

W skład komisji konkursowej weszli: dyrekcja, katecheci oraz nauczyciele bibliotekarze ze szkół uczestniczących w imprezie. Znawcami Dziejów Apostolskich okazali się:
Dominik Radoń
(I miejsce),  Angelika Misiak ( II miejsce) i Radosław Raś (III miejsce).
Laureaci są uczniami ropczyckiego Liceum Ogólnokształcącego.

Spośród 14 uczestników w konkursie plastycznym jury wyłoniło autorów najciekawszych prac.
I miejsce zajęły
ex aeguo: Klaudyna Brzycka z I c LO oraz Ilona Falarz z I LOS PP; II miejsce
ex aeguo: Justyna Szpara i Kamil Kostuj z I KE, Kinga Fornek I c LO oraz Marta Ozga z III a LP
III miejsce – również
ex aeguo: Bernadeta Rachwał z I c LO oraz Edyta Podjasek z III c LP.

Jury wręczyło atrakcyjne nagrody wszystkim uczestnikom imprezy, zaś wspaniałe kremówki, ufundowane przez nauczycieli bibliotekarzy i upieczone przez panią Lucynę Sokołowską, uświetniły jej przebieg.

W imieniu nauczycieli bibliotekarzy serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli
w zorganizowaniu obchodów VIII Dnia Papieskiego.

Dorota Mucha
Poprawiony: sobota, 01 listopada 2008 11:22