Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
I Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 marca 2015 17:28

Sukces uczennicy Zespołu Szkół w konkursie wojewódzkim.

20 marca 2015 roku w Rzeszowie odbył się I Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Organizatorem Konkursu była pani Kinga Maciołek-Rzucidło - nauczyciel języka rosyjskiego w V LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Sportowego
w Rzeszowie. Konkursowym zmaganiom towarzyszyło hasło - "Zawsze niech będzie słońce!".

tn_DSCF4829
tn_DSCF4835
tn_DSCF4838
tn_DSCF4877
tn_DSCF4882
tn_DSCF4915

W skład Jury weszli:

• Elżbieta Ostrowska - wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 - przewodnicząca Jury
  • dr Maria Kossakowska-Maras - pracownik naukowy Katedry Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego
  • Laila Arifulina - tancerz, choreograf, absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze "Bolszoj"  oraz studiów aktorskich i reżyserskich w Moskwie
  • Piotr Trawka - właściciel Biura Podróży "Guliver" - podróżnik i miłośnik kultury rosyjskiej (sponsor konkursu)
  • Anna Długosz - nauczyciel muzyki i sztuki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 (VLO i Gimnazjum Sportowego) w Rzeszowie
  • Diana Bartoń - przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie.

Celem Konkursu było upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej najbardziej wartościowych utworów narodów, zamieszkujących na wschód od Bugu.
Patronat honorowy  nad konkursem objęli - Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, V LO im. K. K. Baczyńskiego w Rzeszowie i Gimnazjum Sportowe w Rzeszowie, zaś patronat medialny - Polskie Radio Rzeszów.

W Konkursie wzięło udział 20 solistów i 2 zespoły ze szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.
Repertuar był bardzo zróżnicowany- od ballad słynnego barda rosyjskiego Bułata Okudżawy do najnowszych hitów z list przebojów.

Naszą szkołę reprezentowała Monika Zagaja - uczennica II klasy Technikum (technik holelarstwa).
Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego - Anita Bieniasz.
Monika zaśpiewała piosenkę "Słońce" z repertuaru współczesnej wokalistki ukraińskiej Ani Lorak. Występ naszej solistki  został wysoko oceniony przez Jury, czego wyrazem było przyznanie Jej II miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Talent Moniki doceniła także młodzież, przyznając Jej Nagrodę Samorządu Uczniowskiego.

W przerwie na obrady Jury wszyscy mogli podziwiać popisy akrobatyczne uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki, dyplomy i upominki, a laureaci- nagrody rzeczowe.

Gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów!!!
      A kolejne konkursy już tuż, tuż...

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 17:54