Dzis jest 16.12.2018, imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
MISIE RATOWNISIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 grudnia 2017 20:21


Uczniowie Zespołu Szkół aktywnie włączyli się do akcji ”MISIE RATOWNISIE”.
W akcji która trwała do końca listopada 2017 roku zebrano kilkadziesiąt pluszaków, które przekazane zostały do jednego
z punktów odbioru tj. do siedziby Radia ESKA w Rzeszowie przy ulicy Rynek 17.
Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie klas, nauczycieli oraz wychowawców w zbiórce wspaniałych pluszaków, które pomogą dzieciom poszkodowanym w wypadkach złagodzić stres, wyciszyć i uspokoić emocje związane z traumatycznymi przeżyciami.


Centralna Rada Uczniowska
Koordynator akcji: Bogusław Krata

Poprawiony: niedziela, 17 grudnia 2017 20:24
 
Zdrowe żywienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 grudnia 2017 20:33

Co i kiedy jeść? Kilka pomocnych porad.


05.12. 2017r. zorganizowano w klasach 1 TL ,1 TE , 2 TL i 2 TE zajęcia z dietetykiem panią Magdaleną Kobos z Poradni Dietetycznej Finezja Zdrowia. Na spotkaniu zostały poruszone tematy zdrowego odżywiania. Pani Magdalena Kobos podkreśliła w swojej prelekcji, że jedną z najważniejszych zasad jest regularność spożywania posiłków, oraz ich odpowiednie zbilansowanie.
Co to dokładnie oznacza? Oznacza to, że przez posiłek dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych takich jak: białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne, błonnik i woda. Są to podstawowe elementy zbilansowanej diety. Te składniki powinny się znaleźć w każdym posiłku, w odpowiednich proporcjach. Warzywa i owoce powinny być spożywane najczęściej.
Należy jednak pamiętać, że warzyw powinno być o wiele więcej niż owoców. Bardzo ważne jest spożywanie posiłków o stałych porach. Należy starać się aby te posiłki były małe objętościowo i dlatego najlepiej jest spożywać od 4-5 posiłków dziennie. Należy jednak zwrócić uwagę na to , że dla jednych osób będzie to wystarczająca ilość posiłków, dla innych będą zbyt częste. Dlatego do każdego należy podejść indywidualnie.
Każdy organizm jest inny i nie możemy w tym przypadku,  zastosować jednego zalecenia do wszystkich osób.


Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 20:46
Więcej…
 
Plebiscyt - Nauczyciel na Medal PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 grudnia 2017 17:43

Nauczyciel na medal w Zespole Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


W sobotę 9. grudnia w Rzeszowie podczas uroczystej gali pan Karol Zagórski odebrał z rąk Wojewody Podkarpackiego pani Ewy Leniart oraz pana Stanisława Sowy Redaktora Naczelnego Gazety Codziennej Nowiny medal za zajęcie pierwszego miejsca w powiecie Ropczycko-Sędziszowskim w plebiscycie Nauczyciel na Medal 2017. Jednocześnie ze swoim wynikiem pan Karol uplasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych nauczycieli w województwie Podkarpackim.
W plebiscycie udział wzięło blisko 500 nauczycieli wszystkich typów szkół z terenu całego województwa. Przez kilka tygodni uczniowie i rodzice mogli w głosowaniu smsowym wyrazić poparcie dla każdej kandydatury. Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch powiedziała podczas gali, że Plebiscyt Nauczyciel na Medal wyłonił tych nauczycieli, którzy cieszą się sympatią, uznaniem oraz szacunkiem rodziców, uczniów i społeczności lokalnej. Nauczyciele należą do najbardziej wyjątkowych ludzi na całym świecie, bo kto inny mógłby każdego dnia ofiarowywać cudzym dzieciom to, co najlepsze – dodała.


Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 17:52
Więcej…
 
Olimpiada statystyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 grudnia 2017 17:31

STATYSTYKA NIE MUSI BYĆ TRUDNA …


1.12.2017 roku odbył się szkolny etap II edycji Olimpiady Statystycznej. 
Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym poprzez organizację olimpiady dążą do popularyzacji zagadnień statystycznych wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody mają charakter interdyscyplinarny łączący zagadnienia z zakresu ekonomii, geografii, statystyki i informatyki. Celem olimpiady jest upowszechnianie zagadnień z zakresu analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.


czytaj całość

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 17:41
 
Lekcje z ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 22:52

„Warto wiedzieć więcej
 o ubezpieczeniach społecznych”


27 listopada 2017 r. odbył się szkolny etap ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych
Olimpiada jest jednym z elementów programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.
Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych  wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Organizatorem programu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Uczniowie w dużej mierze sprawdzają swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć z przedmiotu „kadry i płace”,

W etapie szkolnym Olimpiady wzięły udział uczennice z klas II , III, IV technikum ekonomicznego:
Nad prawidłowością przebiegu olimpiady czuwała komisja w składzie; pani dyrektor Janina Pupa, p. Aldona Majewska Dudek, p. Bogusław Krata. Najlepsze wyniki uzyskały: Jolanta Kowalska, Marta Marciniec, Marta Dudek z klasy trzeciej TE. Uczennice te mają szansę reprezentować szkołę na szczeblu wojewódzkim.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.

tn_IMG_0145
tn_IMG_0150
tn_IMG_0151
1/3 


Aldona Majewska Dudek

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 23:02
 
Światowy Dzień AIDS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:21

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS


Od 1988 roku 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Dzień ten niesie przesłanie solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie.Również w naszej szkole pamiętaliśmy o obchodach tego święta. Uczniowie wysłuchali audycji na temat Światowego Dnia Walki z AIDS którą przygotowali uczniowie kl. 3 TFB Zuzanna Niewiadowska i Jan Ochał oraz pedagodzy szkolni panie Aneta Bochenek i Agnieszka Rymut oraz nauczyciel biologii p. Renata Kopala.


 

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:56
Więcej…
 
Programu profilaktyczno - wychowawczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 10 grudnia 2017 18:04

"Żyjmy dłużej, zdrowiej i ciekawiej"


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Żyjmy dłużej lepiej i ciekawiej" opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, w listopadzie w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 27.11.2017r. na Hali Widowiskowo - Sportowej  w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewczyn o Puchar Dyrektora Szkoły połączone z prelekcją przeprowadzoną przez Higienistkę Szkolną panią Halinę Rudny na temat szkodliwości palenia papierosów. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży, że palenie papierosów jest niebezpiecznym uzależnieniem, niosącym za sobą wiele negatywnych skutków. Sięgając po papierosa, nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko możemy wpaść w nałóg. Niewinne branie papierosa, "puszczanie dymka" dla szpanu, mody czy towarzystwa, często kończy się tym, że człowiek staje się ofiarą nikotyny. Bez papierosa nie może żyć, funkcjonować, staje się nerwowy i niecierpliwy. Palenie również powoduje bardzo poważne choroby.

tn_IMG_0138
tn_IMG_0139
tn_IMG_0142
1/3 

Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 18:18
Więcej…
 
Pluszaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 grudnia 2017 22:14

Pluszaki dla dzieciaków

 

 

W dniach 27.11-4.12.2017 roku Szkolne Koło PCK przeprowadziło zbiórkę pluszaków. Uczniowie i nauczyciele przynieśli piękne zabawki. Wszystkie trafiły do nowych właścicieli w czasie zabawy mikołajkowej zorganizowanej dla dzieci przez PCK w Ropczycach.
Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję - serdecznie dziękujemy.


D. Mucha

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 22:16
 
POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 grudnia 2017 14:55

POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI
- POWSTANIE LISTOPADOWE 1830-1831


...Długo spała Polska święta,
Długo biały Orzeł spał,
Lecz się ocknął i pamięta,
Że on kiedyś wolność miał ...”

Rajnold Suchodolski


Dnia 29 listopada w Zespole Szkół odbyła się niecodzienna lekcja historii z okazji 187 rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Dlaczego taki temat lekcji?

W 2018 roku będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i z tego tytułu należy pamiętać o wszystkich wydarzeniach, których celem była walka o wolność i niepodległość. Powstanie Listopadowe było pierwszym, tak wielkim, zrywem niepodległościowym i zasługuje na szczególną uwagę.
Lekcję „otwartą” przygotowała p. Janina Słodyczka wraz z młodzieżą klas mundurowych: 2PPW i 3PPW. W spotkaniu uczestniczyła także młodzież z Zespołu Szkół Agro-Technicznych pod opieką nauczyciela historii p. Agnieszki Kasprzyk.


Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 15:23
Więcej…
 
PIP 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 grudnia 2017 10:35

"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"


Już po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy. 

21 listopada 2017 roku został przeprowadzony etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy".


czytaj całość

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 10:44
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 47

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS