Dzis jest 19.02.2019, imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Międzyszkolna Bursa w Ropczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 kwietnia 2018 18:40

 

Kliknij aby powiększyć

 

Wymagane dokumenty:

  1. Wniosek o przyjęcie
  2. Oświadczenia kandydata pełnoletniego

  3. Oświadczenia kandydata niepełnoletniego

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 18:48
 
II Konkurs rysunku technicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 marca 2018 10:59

Informacje dla uczestników konkursu


II Konkurs rysunku technicznego odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2018 r. o godzinie 8.50 w sali 209. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 6 kwietnia 2018r.

Zgłoszenia przyjmuje Renata Dumara oraz Tomasz Wojnarowski.


czytaj całość

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 11:06
 
AGI Poland PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 18:51

AGI Poland z roboczą wizytą w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


W dniu 7 marca w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w ramach partnerskiego porozumienia gościła delegacja pracowników zakładów Firmy Aero Gearbox International Poland w Ropczycach. Celem wizyty było zapoznanie uczniów klas technikum mechanicznego z profilem działalności, produktami oraz zasadami pracy Firmy. AGI Poland reprezentowali: panie Oksana Shcherbiuk i Agnieszka Socha z działu zasobów ludzkich oraz panowie Mateusz Micek i Robert Bator, którzy związani są bezpośrednio z produkcją.

 

tn_IMG_3251
tn_IMG_3252
tn_IMG_3255
1/3 

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2018 18:59
Więcej…
 
Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 09:52

Sukces Uczniów Zespołu Szkół
na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej


23 marca 2018 roku w Rzeszowie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej.
Organizatorem Konkursu była pani Kinga Maciołek-Rzucidło - nauczyciel języka rosyjskiego
w V LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Konkursowym zmaganiom- towarzyszyło hasło - "Zawsze niech będzie słońce!".
Celem Konkursu było zainteresowanie kulturą rosyjską, popularyzacja piosenki rosyjskiej, doskonalenie umiejętności wokalnych i scenicznych, podnoszenie kultury żywego słowa, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, a także  integracja młodzieży województwa podkarpackiego.

tn_20180323_103300_Film1
tn_20180323_103306_Film1
tn_20180323_113146
tn_20180323_131745_Film1
tn_20180323_142629_Film1
1/5 

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2018 10:31
Więcej…
 
Profilaktyka raka szyjki macicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 marca 2018 17:48

"Wybierz  Życie Pierwszy Krok"


Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania  Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Podstawę działań profilaktycznych stanowi przygotowany Szkolny Program Wychowawczo - Profilaktyczny, który opiera się na założeniu, że przynoszącą rezultaty formą edukacji prozdrowotnej są praktyczne działania, dotyczące promowania zdrowego stylu życia. Program profilaktyczny ,,Wybierz Życie - Pierwszy Krok" doskonale wpisuje się w te założenia, dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym programie. Jego głównym zadaniem jest zachęcanie młodych ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i osób z najbliższego otoczenia. Program edukacyjny "Wybierz Życie - Pierwszy Krok" obejmujący tematykę profilaktyki raka szyjki macicy oparty jest na następującym założeniu - stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi . Adresatami programu są uczniowie klas pierwszych. Zgodnie z założeniami zostały przeprowadzone dnia 22.03.2018r. zajęcia edukacyjne wśród dziewcząt i chłopców klas pierwszych naszej szkoły. Za realizację programu odpowiedzialne były panie Aneta Bochenek, Agnieszka Rymut - pedagodzy szkolni, pani Halina Rudny - higienistka szkolna oraz  nauczycielka biologii  pani Renata Kopala. W trakcie zajęć na wstępie uczniowie klasy III TBF  Linda Sowiźrał, Izabela Jaworska, Jan Ochał i Jakub Wrona zapoznali  uczestniczącą młodzież  z głównymi założeniami programu. W dalszej kolejności uczniowie oglądnęli film a następnie wysłuchali prelekcji, którą przeprowadziła higienistka szkolna pani Halina Rudny. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie quizu, którego celem było sprawdzenie wiadomości nabytych na zajęciach. Pod koniec zajęć uczniowie dostali zakładki i składanki dla rodziców dotyczące raka szyjki macicy. Młodzież aktywnie brała udział w zorganizowanych zajęciach. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do zgłębienia wiedzy na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy.


tn_DSC_0306
tn_DSC_0317
tn_DSC_0318
tn_DSC_0326
1/4 


Aneta Bochenek

Agnieszka Rymut

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 18:02
 
Prawa konsumenta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2018 11:47

Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi)


Jedną z podstawowych zasad prawa przypomniał nasz Gość – Pan Dariusz Kaznecki, Powiatowy Rzecznik Konsumenta. Zgodnie z tą maksymą nie można zasłaniać się nieznajomością norm prawnych, niewiedzą o ich istnieniu.
20 marca 2018 r. podczas spotkania  z maturzystami naszej szkoły, Pan Rzecznik rozpoczął prelekcję od przybliżenia pięciu praw, które każdy konsument powinien znać, żeby świadomie móc z nich korzystać na co dzień; gwarancja, rękojmia, uprawnienia z gwarancji i rękojmi, sprzedaży, rolę rzecznika konsumenta. Co zrobić, jeżeli czujemy, że nasze prawa, jako konsumenta zostały naruszone albo jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy nie zostaliśmy przez przedsiębiorcę oszukani?
Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta.

tn_CAM01763
tn_CAM01767
tn_CAM01768
tn_CAM01772
1/4 

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 11:57
Więcej…
 
Stypendium im. Doroty Szczepanek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 10:56

Stypendium im. Doroty Szczepanek
dla najlepszej uczennicy Zespołu Szkół

 

 

Stypendium im. Doroty Szczepanek jest formą wyróżnienia i docenienia wybitnych uczniów ropczyckich szkół ponadgimnazjalnych. Ideą Stypendium jest wspieranie zdolnych uczniów oraz motywowanie ich do osiągania jak najwyższych wyników w dziedzinie, która ich interesuje.
Fundatorami Stypendium im. Doroty Szczepanek są Rodzice zmarłej -  prof. dr hab. Kazimierz Szczepanek oraz Jego żona - Alicja Szczepanek.
W danym roku szkolnym Stypendium w wysokości 300 złotych miesięcznie otrzyma Jolanta Kowalska, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu Alinie i  Kazimierzowi Szczepankom za ufundowanie stypendium im. zmarłej córki Doroty. Wyrażamy uznanie i wdzięczność za Państwa  ofiarność i wielkie serce. Państwa postawa jest wyrazem wiary w młode pokolenie i troski o jego przyszłość.


 Dyrekcja i Cała Społeczność Zespołu Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 11:16
 
Dzień otwartych drzwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 08:37

Dzień szeroko otwartych drzwi w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


Każdego roku Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach wspólnie z Firmami Partnerskimi organizuje Dzień Otwarty dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego. W bieżącym roku Szkołę odwiedziło około 500 młodych ludzi stojących przed wyborem odpowiedniej dla siebie drogi życiowej.
W szkole czekała na nich prezentacja kierunków kształcenia oferowanych przez Zespół Szkół jak również stoiska przygotowane przez Partnerów Szkoły. Młodzież zwiedziła pracownie obróbki skrawaniem i technik CNC, mechatroniki, pracownię diagnostyki pojazdów samochodowych oraz pracownię informatyki i grafiki komputerowej.
Podczas Dnia Otwartego na hali widowiskowo- sportowej Partnerskie Firmy i uczelnie zaprezentowały swoją ofertę dla absolwentów Zespołu Szkół w Ropczycach.
Firma Safran wspólnie z Politechniką Rzeszowską prezentowała modele samolotów przygotowane przez Studenckie Koło Naukowe Euroavia oraz ruchome modele przekładni produkowane w zakładzie Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim.

 

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 08:48
Więcej…
 
Stop Narkotykom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 08:14

Stop Narkotykom  - Bezpieczne Dorastanie

 

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Stop Narkotykom -  Bezpieczne Dorastanie" opracowanego  przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego,  w marcu w Zespole Szkół   im.  ks. dra Jana Zwierza 02.03.2018r. na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły połączone  z prelekcją przeprowadzoną  przez Higienistkę Szkolną  panią Halinę Rudny na temat negatywnego wpływu brania narkotyków. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży, że narkotyki są niezwykle szkodliwe. Uzależnienie to nie jedyny efekt uboczny stosowania narkotyków. Przy długotrwałym nadużywaniu są trucizną, która powoli niszczy cały organizm. Wpływają nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych narządów, lecz także mogą zmieniać psychikę człowieka. Uzależnienie psychiczne od narkotyków powoduje, że zachwiana zostaje psychika osoby uzależnionej. Nagle wszystko inne przestaje być ważne – liczy się tylko przyjmowanie narkotyku. Taka osoba zaniedbuje wszystkie czynności życia codziennego. Oprócz tego wzrasta u niej tolerancja na narkotyk, przez co musi zażywać ciągle więcej i więcej. Leczenie tego typu uzależnienia jest bardzo trudne i odbywa się w specjalnych poradniach i grupach terapeutycznych. Dużo częściej jednak narkotyki wywołują lub prowadzą do wielu chorób psychicznych.

 

tn_IMG_0157
tn_IMG_0159
tn_IMG_0166
1/3 

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 08:30
Więcej…
 
IV Edycja Olimpiady ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 marca 2018 19:32

Wojewódzki Finał IV Edycji Olimpiady ZUS


Ponad 2600 uczniów zmagało się w roku szkolnym 2017/2018 z testem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Najlepsi uczniowie 16 marca 2018 r. uczestniczyli w II wojewódzkim etapie ogólnopolskiej olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
Historia ubezpieczeń społecznych, składki, obowiązki płatnika, zasiłki i świadczenia to niektóre z tematów, jakie w ramach Lekcji z ZUS przerabiali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Młodzież naszej szkoły ma świadomość, że każdy w przyszłości stanie się klientem ZUS. Dlatego też chętnie podjęła wyzwanie i uczestniczyła w zajęciach lekcji z ZUS. Etap szkolny wygrały uczennice klasy III technikum ekonomicznego Marta Dudek, Jolanta Kowalska i Marta Marciniec.

Z wynikiem 59 punktów zajęły 3 miejsce w rankingu szkół Podkarpacia.

Poprawiony: wtorek, 20 marca 2018 19:41
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 48

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 177 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS