Dzis jest 20.02.2018, imieniny Anety, Lehca, Leona
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Młodzież i dzieci - od dziś bezpieczni w sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 listopada 2017 19:54

Warsztaty profilaktyczne


10 listopada w naszej szkole w klasach I TOa, I TBM, I THS i I PPW odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem ,,Młodzież i dzieci - od dziś bezpieczni w sieci“. Przeprowadzone zostały przez panią Magdalenę Lalicką oraz pana Piotra Grundas z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF.
Podczas zajęć prowadzonych metodą warsztatową uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zaletach jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu, ale także niebezpieczeństwach z nim związanych (w tym m. in. cyberprzemocy, uzależnienieniu od gier komputerowych). Młodzież chętnie brała udział w dyskusji, w której dzielili się swoją wiedzą oraz spostrzeżeniami związanymi z ich funkcjonowaniem w świecie wirtualnym.

Metoda warsztatowa stanowiła okazję do lepszego zintegrowania się klas podczas pracy w grupach. Obecnie zdecydowana większość z nas jest użytkownikami Internetu, dlatego tak ważne jest, aby promować korzystanie z niego w bezpieczny sposób.


DSC_0239
DSC_0242
DSC_0243
DSC_0247
1/4 


Aneta Bochenek

Agnieszka Rymut

Poprawiony: wtorek, 14 listopada 2017 22:06
 
Sesja z książką w roli głównej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 listopada 2017 17:14

„Sesja z książką w roli głównej”! –
konkurs fotograficzny w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza


Konkurs zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy stanowił jeden z elementów realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Zadaniem uczniów każdej klasy Technikum w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach było wykonanie zdjęcia-fotografii z książką w roli głównej - w szkolnej bibliotece, domu, parku lub innym wybranym przez uczestników miejscu. Praca mała zachęcać do przeczytania wybranej książki, cyklu, serii wydawniczej lub książek danego autora.
Do konkursu przystąpiły wszystkie odziały technikum, czyli 27 klas.

Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oddali głosy na trzy fotografie. Wybór był niesłychanie trudny- klasy stanęły na wysokości zadania: młodzież uruchomiła wyobraźnię, wykorzystała zasoby szkolnej biblioteki i stworzyła fantastyczne, jedyne w swoim rodzaju prace.


Poprawiony: wtorek, 14 listopada 2017 17:27
Więcej…
 
XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 listopada 2017 17:06

XVII Dzień Papieski


„Idźmy naprzód z nadzieją” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy po raz siedemnasty, aby upamiętnić i podziękować za wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku. Słowa te zostały zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 i stanowi swoiste zaproszenie do zgłębiania nauki Papieża – Polaka. Zdaniem kard. Kazimierza Nycza, przewodniczącego Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, papieskie słowa nie straciły nic ze swej aktualności. – W tym liście Jan Paweł II, kreśląc plan życia i działania Kościoła dla zbawienia świata i człowieka, zawarł przepiękne słowa o nadziei, – że w świecie zjednoczonym z Chrystusem Kościół potrafi pełnić misję, a tą nadzieją jest m.in. młodzież. Papież widział tę nadzieję w jedności. Dzisiaj tej nadziei w świecie, w Europie, w Kościele, w Polsce wszystkim nam jeszcze bardziej potrzeba niż wtedy, gdy św. Jan Paweł II wypowiadał te słowa” – podkreśla kardynał.W całym kraju miały miejsce wydarzenia o wymiarze duchowym i kulturalnym. W naszej bibliotece, dzięki wystawie zorganizowanej z okazji XVII Dnia Papieskiego, można było zapoznać się z twórczością Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka oraz z literaturą na ich temat. Ciekawostki biograficzne o „wujku Karolu” stały się już tradycyjnym elementem ekspozycji, zorganizowanej po raz szesnasty w naszej bibliotece.
Wystawę można było oglądać do 6 listopada w czytelni biblioteki szkolnej.


Nauczyciele bibliotekarze

Poprawiony: wtorek, 14 listopada 2017 17:14
 
OWiUB - etap szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 listopada 2017 09:32

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH


7 listopada 2017 roku odbył się etap szkolny  VIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W olimpiadzie uczestniczyło ośmiu uczniów.
Klasę IV TB reprezentowali: Bąk Daniel, Depowski Bogdan, Kamiński Grzegorz, Mardeusz Arkadiusz, Marć Maciej, Potwora Łukasz; natomiast z klasy III TBF udział wzięli: Kopala Patryk, Wiśniowski Mateusz.


czytaj całość

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 09:34
 
Zagrożenia czyhające na młodzież PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 listopada 2017 20:36

"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła"


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. ,,Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych  i Komisję Wychowania Fizycznego, w październiku 31.10.2017r. w Zespole Szkół  im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo- Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego dziewczyn i chłopców, podczas których st.asp. pani Anna Malinowska z KPP w Ropczycach przeprowadziła prelekcję na temat „Zagrożenia czyhające na młodzież". Główne tematy, które zostały poruszone na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z internetu, zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne.
St. Asp. Pani Anna Malinowska w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie Internetu we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci, m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie. Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.


Poprawiony: czwartek, 09 listopada 2017 22:20
Więcej…
 
„Upoluj swoją książkę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 listopada 2017 12:55
„Upoluj swoją książkę”

 

 


Nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu wszyscy uczniowie mogą za darmo przeczytać 12 bestsellerowch e-booków i audiobooków. 2 listopada na korytarzach Szkoły oraz w bibliotece szkolnej pojawiły się plakaty z tytułami książek i kodem QR, który umożliwi korzystanie z darmowego czytania. Po zeskanowaniu kodu QR przy pomocy smartfona każdy uczeń otrzyma na miesiąc darmowy dostęp do książek w formacie e-booka i audiobooka.

Akcja potrwa od 02.11 do 30.11.2017 roku.

 

Poprawiony: niedziela, 05 listopada 2017 14:01
Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 października 2017 18:43

 

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM. Napisz artykuł, zrób zdjęcie i wyślij do redakcji."


Poprawiony: piątek, 20 października 2017 18:59
 
Otrzęsiny 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 października 2017 17:32

W dniu 16 października 2017r. w ZS odbyły się „otrzęsiny” klas pierwszych.
Organizatorem imprezy była Centralna Rada Uczniowska w raz z opiekunem – Bogusławem Kratą.
Udział  w zabawie zgłosiło 7 klas wraz ze swoimi wychowawcami.
Impreza odbyła się na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach.O godzinie 10.00 klasy pierwsze zajęły wyznaczone miejsca, v-ce Dyrektor ZS Janina Pupa w imieniu Dyrektora Mariusza Pilcha oraz Kierownika Kształcenia Praktycznego Andrzeja Świniucha, przywitała wychowawców oraz uczestników. Rozpoczęła się zabawa którą poprowadzili: przewodniczący Centralnej Rady Uczniowskiej Zespołu Szkół – Mikołaj Szczerba.
Nad oprawą muzyczną czuwał Mateusz Wilk.

tn_IMG_0596
tn_IMG_0603
tn_IMG_0608
tn_IMG_0617
tn_IMG_0670
tn_IMG_0685
tn_IMG_0751
1/7 

Poprawiony: piątek, 20 października 2017 18:43
Więcej…
 
Medale Komisji Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 października 2017 20:24

MEDALE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ


13 października 2017r. podczas uroczystej gali w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie dwie nauczycielki Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach: Aldona Majewska - Dudek i Małgorzata Bieniasz zostały odznaczone Medalami Komisji Edukacji Narodowej w uznaniu dorobku i osiągnięć w pracy zawodowej. Medale odebrały z rąk Pani Wojewody Ewy Leniart i Pani Kurator Oświaty Małgorzaty Rauch.


tn_IMG_3565
tn_IMG_3568
tn_IMG_3570
1/3 

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 20:39
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 października 2017 07:33

WYCHODZĄC NAPRZECIW OCZEKIWANIOM MŁODZIEŻY


W Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w dniach 11 i 12.10.2017r. został przeprowadzony cykl spotkań informacyjnych dla uczniów klas maturalnych z Doradcą Zawodowym z PUP w Ropczycach panią Klaudią Kluk.


Doradca zawodowy prowadzący spotkanie przedstawił młodzieży aktualną sytuację na rynku pracy oraz prognozy i tendencje dotyczące zawodów przyszłości. Ponadto rozmawiał z młodzieżą na temat wyboru kierunku dalszego kształcenia oraz możliwości zdobywania kwalifikacji zawodowych w systemie szkolnym oraz pozaszkolnym np. poprzez szkolenia zawodowe. Uczniowie uzyskali również niezbędne informacje na temat usług i instrumentów rynku pracy realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Ropczycach  tj. pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego i pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy, szkoleń zawodowych, stażu oraz dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

tn_DSC_0204
tn_DSC_0205
tn_DSC_0207
tn_DSC_0209
tn_DSC_0210
1/5 

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu wykazywała duże zainteresowanie omawianą tematyką. Uczniowie zadawali wiele pytań i chętnie włączali się do rozmowy.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania zaowocuje w pierwszych chwilach tuż po ukończeniu szkoły i pomoże poruszać się świadomie na rynku pracy.


Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 07:45
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 40
Reklama
Reklama
Reklama

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości